سبد خرید 0

تعمیر توربو شارژ

10 / 10
از 2 کاربر

تعمیر توربوشارژ نیاز به تخصص مکانیکی، فنی و مهندسی دارد. فروشگاه توربو شارژ سیف الهی از جمله فروشگاه هایی است که به صورت تخصصی در حوزۀ فروش قطعات توربوشارژ به طور کامل و همچنین تعمیرات تخصصی سوپر شارژ فعالیت می کند و همواره آمادۀ ارائه بهترین خدمات به مشتریان در منطقه می باشد. توربوشارژ یکی از قطعات اصلی خودرو محسوب می شود و نقش اساسی در عملکرد موتور خودرو دارد و ما قصد داریم در این متن به صورت اختصاصی به معرفی توربو شارژ، انواع آن و اهمیت موضوع تعمیر توربوشارژ بپردازیم.

توربوشارژ چیست و نحوۀ تعمیر سوپر شارژ

افرادی که در حوزۀ تعمیر توروبوشارژ فعالیت دارند، باید دانش کافی نسبت به عملکرد هر یک از اجزای سوپر شارژر داشته باشند تا بتوانند اجزای مختلف آن را از یکدیگر تفکیک نمود و پس از بررسی دقیق قطعات، نوع عیوب را تشخیص داده و پس از تعمیر قطعات و یا جایگذاری قطعات اصل نو، آنها را مجدداً به یکدیگر متصل نمایند. توربوشارژ از نظر فناوری ساخت پیشرفت نموده و از دسته بندی مدتورهای سبک محسوب می شود ولی بسیار قدرتمند است و دارای راندمان کاری بالا می باشد. هنگام ساخت توربو شارژ از یک توربین میان دریچۀ خروجی و ورودی هوا استفاده نموده اند تا بدین وسیله بتوانند قدرت آن را از دودی که توسط منیفولد تولید می شود، خارج نموده و به نوعی بهینه سازی مصرف سوخت را فراهم سازند. با توجه به پیچیدگی که این قطعه دارد، انجام کار تعمیر توربوشارژ نیاز به دقت و توجه بالایی دارد.

هدف از ساخت توربوشارژ، به عنوان سامانه ای کمکی می باشد که بتواند با تزریق هوای مازاد به محفظۀ احتراق، توان و قدرت خروجی یا همان راندمان موتورهای درون سوز خودرو را ارتقاء ببخشد. توجه داشته باشید که در گذشته این محصول با عنوان سوپرشارژ نیز شناخته می شد چون از جمله دستگاه های مکانیکی است که دارای قدرت القای اجباری توربو شارژ می باشد. نکتۀ مهمی که در حال حاضر وجود دارد، کاربرد عبارت سوپر شارژ برای دستگاه هایی با قابلیت القای اجباری مکانیکی می باشد. به دلیل اهمیت کاربرد این قطعه درون سیستم مکانیکی اتومبیل، تعمیر سوپور شارژ می تواند مجدداً عملکرد اولیۀ آن را به دستگاه بازگرداند.

جهت اطلاع دقیق از سطح خدمات تعمیر توربوشارژ خودروهای مختلف، می توانید با واحد تعمیرات فروشگاه توربوشارژ سیف الهی تماس گرفته و پرسش های خود را مطرح نمائید.

نکات کلیدی تعمیرات توربوشارژ

به طور کلی افرادی که در حوزۀ تعمیر توربوشارژ فعالیت می کنند، نسبت به نحوۀ عملکرد توربو شارژ آشنایی کامل دارند و به طور دقیق به بررسی قسمت های مختلف آن می پردازند، تا بتوانند نهایتا، محل اختلال بوجود آمده را پیدا کنند.

سیستم توربو سوپر شارژ بسیار پیچیده می باشد و نحوۀ بکارگیری آن در سیستم مکانیکی خودرو نیز بسیار تخصص می باشد و ما قصد داریم به برخی از جزئیات آن بپردازیم، تا بیشتر با از جزئیات تعمیر توربوشارژ توسط یک متخصص آگاهی پیدا کنید.

پروسۀ مکش (کشیدن به داخل)، تراکم (فشردگی)، احتراق (سوختن) و تخلیه (خالی کردن) در سیستم موتورهای احتراقی باعث چرخیدن میل لنگ می شود و سپس گشتاور ایجاد شده باعث حرکت خودرو می گردد.

در سیستم موتورهای احتراقی، سوخت به واسطۀ پمپ بنزین به سوی انژکتور حرکت می کند. سپس بنزین با فشار زیادی به داخل محفظه احتراق پاشیده شده و با اکسیژن موجود محفظه ترکیب می شود و میزان نسبت هوا و سوخت موجود در محفظه به هیچ عنوان نباید تغییر کند چون کمبود هوا داخل محفظه، می تواند راندمان کاری موتور را کاهش داده و میزان آلایندگی هوا را بیشتر نماید. البته این فرایند طی دورهای بالای موتور رخ می دهد و به نوعی می توان میزان نسبت سوخت و هوا را در دورهای پایین موتور کنترل نمود ولی با افزایش قدرت موتور، میزان سوخت ورودی قابل کنترل بوده ولی متأسفانه نمی توان کمبود هوا را جبران نمود و این مسئله موجب شد، تا مهندسین خودروسازی به فکر ساخت توربوشارژ یا همان سوپر شارژ بیفتند.

در صورت بروز نقص فنی در عملکرد سیستم توربوشارژ می توانید به فروشگاه توربوشارژ سیف الهی مراجعه نموده و از تخصص آنها در حوزۀ تعمیر توربوشارژ بهره مند گردید. البته در صورت نیاز، امکان خرید قطعات به طور کامل توسط این مجموعه وجود دارد.

در ابتدا شرکت های خودروسازی تلاش نمودند جهت جبران نمودن هوا در داخل سیلندرها، میزان حجم موتور را بیشتر نمایندی ولی متأسفانه این کار پیامدهای خطرناکی به دنبال داشت و میزان مصرف سوخت و ایجاد آلایندگی هوا افزایش پیدا می کرد ولی در سال 1885 میلادی، یک مهندس آلمانی توانست جهت تقویت موتورهای احتراقی ایده ای را مطرح کند. بیان نمود با استفاده از وسیله ای با ساختار مکانیکی، هوای فشرده شده را بتوان به داخل سیلند خودرو تزریق نمود و بدین وسیله بتوان کمبود هوا را در سیستم احتراق مرتفع نمود. این سیستم، همان قطعۀ توربوشارژ می باشد که در طراحی اتومبیل مورد استفاده قرار گرفته می شوند.

تعمیر توربوشارژ

مشکلاتی که نیاز به بررسی و تعمیر توربوشارژ

با مشاهدۀ برخی از اختلالات در عملکرد اتومبیل، نیاز به بررسی دقیق سوپر شارژ است که بتوان، ایرادات فنی را مرتفع نمود.

یکی از مشکلات رایج که هنگام نصب سیستم توربوشارژ بر روی خودرو با آن روبرو می شوند، زمانی است که هوا باید توسط دستگاه کمپرسور فشرده سازی شود. در این صورت میزان چگالی هوا کاهش پیدا می کند و از میزان حجم هوا که به داخل سیلندر باید تزریق شود، کاسته می شود. بدین ترتیب یک متخصص جهت تعمیر توربوشارژ از یک سیستم خنک کنندۀ هوای فشرده استفاده می کند تا بدین وسیله بتواند هوا را از یک رادیاتور عبور دهد.

امروزه جهت دریافت خدمات تعمیر سوپر شارژ می توانید به برخی از مراکز فروش قطعات کلی توربوشارژر مراجعه نمائید چون متناسب با نوع فعالیتی که از آن برخوردار هستند، می توانند به بهترین شکل ممکن عیوب بوجود آمده در سیستم موتور و توربوشارژر را تشخیص داده و آن را تعمیر نمایند.

فروش قطعات توربوشارژ و تعمیرات

فروشگاه توربوشارژ سیف الهی یکی دیگر از مراکز عرضه کنندۀ قطعات توربوشارژ خودروهای داخلی و خارجی در سطح کشور می باشد. با توجه به سیستم فنی که هر کدام از خودروهای سواری، شاسی بلند، باری، کامیون، ماشین آلات کشاورزی و ... دارند، شرکت های خودروسازی از سوپر توربوشارژهای مختلف استفاده می کنند تا توان جبران کمبود اکسیژن خودرو را در مواقع مختلف رانندگی تأمین نماید.

بدیهی است هنگام بروز نقص فنی برای سیستم توربوشارژ نیاز به رسیدگی دقیق خودرو می باشد تا مکانیک بتواند نوع ایراد و نقص فنی را تشخیص داده و به درستی مراحل تعمیر توربوشارژ را انجام دهند. در حال حاضر توسط برخی از مراکز ارائه دهندۀ خدمات فروش تجهیزات توربوشارژر، امکان خرید انواع توربوشارژ خودروهای سواری، ماشین آلات راهسازی، ماشین های کشاورزی، کامیون و غیره وجود دارد.

قیمت تعمیر انواع توربوشارژ

قیمت تعمیر توربوشارژ به سیستم عملکرد آن بستگی دارد و اینکه چون ایراد فنی برای سوپر شارژ بوجود آمده است. با توجه به اینکه توربوشارژ متشکل از قطعات مختلفی می باشد، امکان آسیب برای هر کدام از آنها وجود دارد. از این رو ایجاد اختلال در عملکرد موتور و توربوشارژ، ممکن است نیاز به خرید قطعات کامل توربوشارژ داشته باشند.

جهت استعلام قیمت تعمیر سوپر شارژ و قیمت انواع قطعات توربوشارژ می توانید با کارشناسان فروش مجموعۀ توربوشارژ سیف الهی تماس حاصل فرمائید. این مجموعه مجهز به امکانات پیشرفته ای است که قادر به ارائه هر گونه خدمات تعمیرات و فروش انواع توربوشارژ در مدل های مختلف می باشد.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()