09127044314
سبد خرید 0

نگهداری توربو شارژ

نگهداری توربو شارژ از اهمیت بالایی برخوردار است و به همین دلیل فروشگاه توربو شارژ سنتر تلاش نموده با گردآوری این متن، شما را در این حوزه راهنمایی کند. نکات متعددی در حوزۀ نگهداری توربو شارژ خودرو وجود دارد و می بایست رانندگان این نکات مهم را مد نظر قرار دهند. در صورت رعایت این نکات، قادر به افزایش طول عمر موتور توربوی خودرو خواهید بود و به نوعی از آسیب های احتمالی ایمن نگه می دارید.


3 نکته نگهداری از خودروهای توربو شارژ 

1- از روغن موتور با کیفیت مخصوص خودروهای توربو استفاده کنید. چرا؟ علت اصلی خرابی توربوشارژ خودروهای توربو داخل کشور استفاده از روغن بی کیفیته چون توربو شارژ از روغن تغذیه میکنه و روغن کاری میشه و در صورت نامرغوب بودن کیفیت روغن به کلی خراب میشه ( روغن موتور مخصوص خودروهای توربو داخل مجموعه موجود میباشد)

2-از بنزین سوپر و یا اکتان بوستر استفاده کنید . چرا؟ چون قسمت هوزینگ پایین یا همون توربین و پره شفت توربو شارژ در معرض مستقیم احتراق سوخت قرار داره و در صورت که بنزین عدد اکتان پایینی داشته باشه شفت و توربین باهم آسیب میبینند.(حتما اکتان بوستری که استفاده میکنی باید اورجینال باشه )

3- توربو شارژ هر 80 هزار کیلومتر باید سرویس دوره ای شود. چون توربو شارژ یک قطعه پراستهلاکه و قطعات داخلش به مرور زمان فاسد میشن و از بین میرن ودر صورتی که سرویس نشوند توربو شارژ به صورت کامل خراب خواهد شد ( تو قسمت سرویس دوره ای داخل سایت توضیحات کامل دادم حتما بخون)

نکته طلایی : حتما موقع روشن کردن و خاموش کردن خودرو توربو تا 10 دقیق بهش گاز نده و بزار توربو روغن کاری شه .

( توربو شارژ سنتر مرکز تخصصی توربو شارژ در کشور)


پیشرفت تکنولوژی در صنعت خودروسازی باعث گردیده تا مهندسین در این صنعت بتوانند اقداماتی جهت افزایش و تقویت موتور اتومبیل انجام دهند. در همین راستا، نصب توربوشارژ در مسیر خروجی سیلندرهای موتور باعث گردیده تا کمبود اکسیژن مورد نیاز برای احتراق اتومبیل مهیا گردد. در همین راستا رعایت اصول نگهداری توربو شارژ برای دارندگان خودروهایی که موتور اتومبیل آنها به این امکان تجهیز می باشد، از اهمیت بالایی برخوردار است.

نحوۀ عملکرد توربو شارژ خودرو

به طور کلی هدف از طراحی و نصب توربو شارژ برای اتومبیل افزایش قدرت، سرعت و شتاب موتور می باشد که بیش از هر چیز دیگری در سرعت های بالای اتومبیل برای رانندگان حائز اهمیت می باشد. در اولین نگاه تصور می شود که افزایش قدرت موتور ارتباط مستقیم با افزایش حجم موتور دارد و این مسئله بر روی افزایش مصرف اتومبیل تأثیرگذار خواهد بود. با توجه به اینکه برای استانداردهای بین المللی، کاهش مصرف سوخت از اهمیت بالایی برخوردار است. بدین ترتیب شرکت های خودروسازی تلاش نمودند با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا، اتومبیل هایی با حجم موتور پایین تولید نموده و روانۀ بازار نمایند. در عین حال روش های مناسبی را در راستای افزایش راندمان موتور به کار گیرند. بدین ترتیب مهندسین خودروساز تلاش نمودند از مزایای توربو شارژ جهت کمبود قدرت مورد نیاز موتور بهره گیرند. بنابراین حفظ و نگهداری توربو شارژ بخشی از سرویس های دوره ای برای رفع عیوب فنی اتومبیل های مجهز به سیستم توربوشارژ به شمار می رود.

نگهداری توربو شارژ

هدف از نگهداری توربو شارژ

توربو شارژ با عنوان پرخوران نیز معرفی می شود و بهترین سیستم برای تقویت قدرت موتور اتومبیل به شمار می رود، بدون اینکه حجم موتور افزایش پیدا کند. در واقع با حداقل مصرف سوخت برای راننده، قدرت موتور را بیش از 50% افزایش می دهد و به نوعی بازدهی موتور دو چندان می شود. به همین دلیل مسائل نگهداری توربوشارژ خودرو از اهمیت بالایی برخوردار است. مهندسین مجموعۀ توربو شارژ سیف الهی تلاش می کنند شما را در این حوزه راهنمایی فرمایند و همواره آمادۀ هر گونه سرویس دهی در حوزۀ نگهداری توربو شارژ انواع خودروی سبک و سنگین می باشند.

سیستم توربو شارژ مجهز به دو توربین پره ای کوچک می باشد که به وسیلۀ شفت به یک دیگر متصل می شوند و یکی از آنها در مسیر ورودی هوا به موتور متصل می گردد. در نهایت با خروج دود از اگزوز ، توربین دیگر اقدام به مکیدن هوای فشرده به داخل مخزن احتراق می نماید. بدین ترتیب راننده هنگام افزایش سرعت موتور اتومبیل، با بهره گیری از سیستم توربوشارژ قادر به افزایش توان خروجی موتور می باشد. بنابراین ایجاد اختلال در عملکرد این قطعه می تواند بازدهی اتومبیل را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. از این رو سرویس و نگهداری توربو شارژ برای دارندگان چنین خودروهایی ضرورت دارد.

هزینۀ نگهداری توربو شارژ

هزینۀ نگهداری توربو شارژ بستگی به شرایط مختلفی دارد. در واقع برخی از مواقع افراد تنها جهت سرویس اتومبیل به مکانیکی مراجعه می نمایند، که در این صورت اگر برای سیستم توربو شارژ مشکلی پیش نیامده باشد، هزینۀ اندکی برای سرویس و نگهداری توربو شارژ پرداخت می کنند ولی در صورت صدمه دیدن توربو، مهندسین مرکز توربو شارژ سیف الهی در ابتدا قیمت تعمیر و نگهداری توربو شارژ را به شما اعلام نموده و سپس اقدامات لازم را انجام می دهند.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()